RT @[email protected]

erdoğan’ın her yolculuğunuzu nereden başlatıp nerede bitirdiğinizden tut hangi avm’lere girdiğinize kadar öğrenmesini sağlayan bi uygulamaya karşı neden hala hiç kimse yüksek tepkili değil twitter.com/cingiraklimaymu/st

🐦🔗: twitter.com/rutherrford_/statu

Bu çok ciddi bir mesele. HES kodu zaten başlı başına bir saçmalık. İstanbul özelinde çok daha berbat bir durum söz konusu. Bir insan neden herhangi bir İstanbulkart ile seyahat edemiyor? Her fırsatta "20 milyon İstanbullunun hakkı var." diye lafa giren @[email protected] buna nasıl+

izin veriyorsunuz? "Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız." diyorsunuz bir yandan da İstanbulkart ile HES kodu senkronizasyonunu 20 milyon İstanbullu için zorunlu tutuyorsunuz. Bu uygulamayı öneren, hayata geçiren, onay veren, alkış tutan herkesin çok büyük vebali var.

Bu yapılan uygulama tamamen insan haklarına ve seyahat özgürlüğüne aykırıdır. Dijital gözetimin nefes aldırmadığı bir dünyada, böyle bir şey yapılıyor ve kimse de ağzını açıp bir şey söylemiyor.

Follow

Yapılan uygulamanın toplum sağlığı ile hiçbir alakasını göremiyorum. Toplanan ve kaydedilen bu verilerin şuanda ne için kullanıldığı bir yana bundan sonra yaşanacak bir veri sızıntısında insanların başına nasıl bir bela açacağının farkında mısınız?

Sign in to participate in the conversation
Bilinç Akışı

Bilinç Akışı - özgür mikro blogging